12.05.2024. 17:00
:Slaven Belupo
12.05.2024. 19:10
:Hajduk

Osmo kolo SuperSport HNL-a pobjedama su zaključili Lokomotiva, koja je u gostima svladala Istru 1961, te Hajduk, koji je kod kuće nadjačao Slaven Belupo.

04.09.2022. 23:00

Istra 1961 - Lokomotiva 1:2 (0:1)

Poslije tri uzastopna poraza, nogometaši Lokomotive stigli su na gostovanje kod Istre 1961 te poveli pogotkom Pivarića na drugoj vratnici, po ubačaju Cipetića u 24. minuti.

Na 2:0 povisio je Goričan sredinom nastavka, iz blizine na asistenciju Aliyua, da bi poraz pulskog prvoligaša ublažio Erceg desetak minuta prije kraja, poslije propusta Lokomotivinog vratara Čavline.

Petoplasirana Lokomotiva tako se bodovno poravnala s Osijekom, dok je Istra 1961 na osmom mjestu, s bodom manje.

Hajduk - Slaven Belupo 5:1 (0:1)

Drugoplasirani Slaven Belupo došao je na noge Hajduku s tri pobjede zaredom, no tri su boda ovoga puta ostala u Splitu, premda je Hoxha tik prije odlaska na odmor izmaknuo domaćoj obrani i naciljao za prednost Koprivničana.

U drugom je poluvremenu uslijedio veliki preokret: Mlakar je pogodio s prve vratnice, a nakon isključenja Hoxhe u strijelce se za 2:1 nakon duge lopte upisao i Čolina. Posao su za Hajduk u završnih petnaestak minuta dovršili Atanasov i dva puta Kalinić.

Trećeplasirani Hajduk primaknuo se Slaven Belupu na dva boda zaostatka uz dvije utakmice manje.

Još vijesti s oznakama: Hajduk, Lokomotiva, Slaven Belupo, Istra 1961