:Rudeš
28.04.2024. 17:00
:Osijek
28.04.2024. 19:30

U nedjeljnim utakmicama Osijek je bio uvjerljiv kod Slaven Belupa (4:0), a Rijeka je pobjedu proslavila kod Gorice (2:0).

09.10.2022. 19:00

Slaven Belupo - Osijek 0:4 (0:3)

Osijek je u Koprivnici upisao četvrtu uzastopnu prvenstvenu pobjedu te se drugoplasiranom Hajduku primaknuo na dva boda zaostatka, uz odigranu utakmicu više.

Zvijezda dana bio je Caktaš, koji je postigao hat-trick - iz slobodnog udarca iskosa već u petoj minuti, te nakon odbijenih lopti u sudačkoj nadoknadi prvog dijela te na početku drugog. U međuvremenu je drugi pogodak Osijeka potpisao Kleinheisler, nakon što ga je po osvojenoj lopti proigrao Beljo.

Slaven Belupo drugi je put zaredom primio četiri pogotka na utakmici, nakon prošlotjednog poraza kod Dinama (4:1).

Gorica - Rijeka 0:2 (0:0)

Derbi začelja SuperSport HNL-a odigran je u Velikoj Gorici, a svoj je negativni niz uspjela zaustaviti Rijeka, koja je s dva pogotka u drugom poluvremenu uzela sva tri boda.

U 56. minuti Grgić je lijepo asistirao Ampemu, koji je uspješno završio akciju za 1:0, a u 68. minuti Ampem je izborio kazneni udarac, koji je u konačnih 2:0 pretvorio Halilović.

Rijeka je posljednjeplasiranoj Gorici odmaknula na tri boda, uz utakmicu više, a osmoplasiranoj Lokomotivi se primaknula na jedan bod.

Još vijesti s oznakama: Rijeka, Osijek, Slaven Belupo, Gorica