14.04.2024. 16:30
1 : 2Osijek
14.04.2024. 19:00
0 : 2Rijeka

13. kolo SuperSport HNL-a završeno je domaćim pobjedama Dinama nad Varaždinom te Rijeke nad Lokomotivom.

16.10.2022. 19:00

Dinamo - Varaždin 3:1 (0:1)

Do 11. pobjede u 12. ovosezonskih ligaških utakmica Dinamo je stigao protiv Varaždina, premda su gosti na Maksimiru poveli u devetoj minuti odmjerenim udarcem Brodića iz kaznenog prostora.

U 33. minuti Varaždin je ostao bez isključenog Herrere, a u 63. minuti u igru je ušao Petković te režirao preokret Modrih: glavom je zabio za izjednačenje, potom je asistirao Baturini za 2:1, da bi u sudačkoj nadoknadi realizirao kazneni udarac za konačnih 3:1.

Dinamo je tako ostao na osam bodova prednosti ispred Hajduka, uoči gostovanja na Poljudu za pet dana, a petoplasirani Varaždinci ubilježili su treći poraz u posljednja četiri kola.

Rijeka - Lokomotiva 3:0 (2:0)

Momčad Rijeke upisala je drugu uzastopnu pobjedu te s tri boda protiv Lokomotive preskočila Zagrepčane na tablici i zauzela osmu poziciju.

Igrala se 25. minuta kada je pucao Frigan, a vratar Šubarić odbio loptu u mrežu za 1:0, da bi u 37. minuti Vučkić realizirao kazneni udarac za 2:0. Konačnih 3:0 postavio je Frigan u 78. minuti dvoboja.

Obje su momčadi susret završile s desetoricom - isključeni su De Haas i Pavlović. Pretposljednja Lokomotiva ima četiri boda više od posljednje Gorice, a u idućem kolu slijedi upravo taj derbi začelja, Lokomotiva - Gorica.

Još vijesti s oznakama: Rijeka, Dinamo, Lokomotiva, Varaždin