17.03.2024. 15:00
0 : 0Gorica
17.03.2024. 17:10
0 : 3Dinamo

Osijek je u Šibeniku pobijedio uz dva pogotka Belje unutar samo dvije minute, a potom je Dinamo zaključio jesensku polusezonu vrlo uvjerljivom prezentacijom kod Rijeke.

13.11.2022. 19:30

Šibenik - Osijek 0:2 (0:2)

Pobjednik je na Šubićevcu odlučen unutar samo dvije minute, zahvaljujući dvostrukom strijelcu Belji, koji je prvo u 36. minuti glavom zatresao mrežu domaćina, na asistenciju Caktaša, da bi odmah potom izvan kaznenog prostora pronašao put do cilja, prizemnim udarcem u bliži kut.

Šibenik će tako prezimiti na pretposljednjem mjestu ligaškog poretka, sa šest bodova i utakmicom više ispred fenjeraša Gorice, dok trećeplasirani Osijek za Hajdukom zaostaje pet bodova.

Rijeka - Dinamo 2:7 (0:4)

Dinamo je svoj dobar nastup najavio već u uvodnih 13 minuta - udarac Mišića u svoju je mrežu skrenuo Smolčić, da bi Oršić zatim fantastično pogodio iz daljine za 2:0. Na izvrsnu asistenciju Drmića, Špikić je potpisao treći pogodak Modrih u 27. minuti.

Oršić je svoj drugi pogodak upisao prije odlaska na odmor, na dodavanje Špikića, a Lunetta je glavom, po svom ulasku u igru na poluvremenu, smanjio zaostatak Rijeke. Međutim, Šutalo je u 55. minuti iz blizine povisio na 5:1. Za 6:1 pobrinuo se Emreli još jednim pogotkom izvan šesnaesterca, a domaćinu je uskoro isključen Bušnja.

Emreli je prije kraja stigao proći kroz riječku obranu i poentirati za 7:1, a na konačnih 7:2 smanjio je Vrančić u prvoj minuti sudačke nadoknade.

Branitelji naslova, zagrebački Modri, drugi dio prvenstva čekaju na vrhu ljestvice sa šest bodova više i utakmicom manje od prvog pratitelja Hajduka, a osmoplasirana Rijeka ima dva boda više od Šibenika i tri boda manje od Lokomotive.

Još vijesti s oznakama: Rijeka, Dinamo, Osijek, Šibenik