:Rudeš
28.04.2024. 17:00
:Osijek
28.04.2024. 19:30

Lokomotiva je kod kuće protiv Slaven Belupa upisala minimalnu pobjedu za bodovno poravnanje s Istrom 1961 i Rijekom, dok je Šibenik opet odmaknuo Gorici na sedam bodova, zahvaljujući pobjedi nad vodećim Dinamom.

11.03.2023. 20:00

Lokomotiva - Slaven Belupo 1:0 (0:0)

Nakon prošlotjedne pobjede u Splitu, momčad Lokomotive proslavila je drugu uzastopnu ligašku pobjedu u čvrstom okršaju s gostima iz Koprivnice. U Kranjčevićevoj je odluka pala u 47. minuti, kada je Soldo skrenuo loptu u vlastitu mrežu za konačnih 1:0.

Time se Lokomotiva uz utakmicu više poravnala s Istrom 1961 i Rijekom, a Slaven Belupu se primaknula na dva boda zaostatka, te se tako u potpunosti uključila u ravnopravnu borbu za plasman u Europu. U sljedećem kolu Lokomotiva gostuje u Puli, dok Slaven Belupo odlazi u Split.

Šibenik - Dinamo 2:1 (2:0)

Šibenčani su ključnu prednost protiv Dinama stekli nedugo prije odlaska na odmor: prvo je svoj prvijenac postigao Matić, a odmah potom gostujućoj je obrani pobjegao Dolček i povisio na 2:0.

U drugom je poluvremenu Dinamo smanjio preko Ristovskog, koji je pogodio na asistenciju Bulata, no bodovi su ipak ostali na Šubićevcu. Momčad Ante Čačića tako ostaje na 12 bodova ispred Hajduka, dok je Šibenik na sedam bodova prednosti ispred posljednjeplasirane Gorice.

Još vijesti s oznakama: Dinamo, Lokomotiva, Slaven Belupo, Šibenik