:Hajduk
21.04.2024. 17:00
21.04.2024. 19:30
22.04.2024. 17:00

Rijeka je protiv Varaždina proslavila treću ovosezonsku domaću pobjedu te se domogla četvrtog mjesta na tablici SuperSport HNL-a, a Hajduk je u derbiju 25. kola proslavio pobjedu na gostovanju kod Osijeka.

12.03.2023. 19:30

Rijeka - Varaždin 3:1 (1:0)

Momčad Sergeja Jakirovića potvrdila je protiv Varaždina dobru formu u proljetnom dijelu prvenstva te je s nova tri boda zauzela četvrtu poziciju, preskočivši i Varaždince.

Prvi je pogodak postigao Selahi na asistenciju Veige na samom kraju prvog poluvremena, a na početku drugog na 2:0 povisio je Ampem, na dodavanje Obregona. U 59. minuti, samo dvije minute po svom ulasku u igru, iz slobodnog je udarca pogodio i Banda, što mu je bio prvi pogodak za Rijeku.

Počasni pogodak za Varaždin (3:1) postigao je Jelenić glavom u 88. minuti, nakon što je ubacio Postonjski.

Osijek - Hajduk 0:2 (0:2)

Splićani su pobjedu u derbiju na Gradskom vrtu osigurali već u prvom poluvremenu: u 28. minuti Livaja realizira kazneni udarac, da bi samo sedam minuta poslije Melnjak postigao svoj treći ovosezonski pogodak za konačnih 2:0.

Hajduk se tako primaknuo vodećem Dinamu na devet bodova zaostatka uz utakmicu više, a Osijek je ostao na samo dva boda prednosti ispred Rijeke, odnosno tri ispred Varaždina i Slaven Belupa.

Osijek je nedavno ugostio Hajduk i u četvrtfinalu Kupa, a tada su Splićani na Gradskom vrtu slavili 2:1.

Još vijesti s oznakama: Rijeka, Hajduk, Osijek, Varaždin