:Rudeš
28.04.2024. 17:00
:Osijek
28.04.2024. 19:30

U prvoj utakmici subotnjeg programa hrvatskog nogometnog prvenstva Gorica i Dinamo odigrali su neriješenih 1:1, a Hajduk je potom pobjedom kod Šibenika smanjio zaostatak na vrhu.

01.04.2023. 21:00

Gorica - Dinamo 1:1 (0:0)

Vodeći Dinamo ligaškim se obvezama nakon reprezentativne stanke vratio remijem na gostovanju kod posljednjeplasirane Gorice, koja je nakon poraza kod Varaždina osvojila bod u svojoj borbi za ostanak u SuperSport HNL-u.

Prednost je momčadi Ante Čačića donio Ljubičić nakon sat vremena igre, na povratnu loptu Drmića, koji je na otvaranju utakmice zatresao okvir vrata. Za izjednačenje se pobrinuo Mitrović u 85. minuti, odličnim udarcem u suprotnu stranu Livakovićevog gola.

Dinamo, koji u idućem kolu igra protiv Lokomotive, tako ima sedam bodova prednosti ispred drugoplasiranog Hajduka, kojemu slijedi okršaj s Istrom 1961.

Šibenik - Hajduk 2:3 (0:1)

Mreže su na Šubićevcu mirovale do samog kraja prvog dijela, kada je prvi strijelac lige Livaja iskoristio priliku za novi pogodak, a na početku drugog poluvremena Livaja je uposlio Mlakara za 2:0. Već u 59. minuti Livaja upisuje drugu asistenciju na utakmicu te pronalazi Pukštasa za 3:0.

Međutim, pet minuta poslije Dolček izvanredno pogađa gornji kut Hajdukovih vrata, a s približno istog mjesta precizan je i Kvržić u 90. minuti, što je omogućilo vrlo neizvjesnu sudačku nadoknadu. No, rezultat se više nije mijenjao.

Šibeniku je ostalo sedam bodova prednosti ispred Gorice, uoči odlaska na noge Rijeci, dok će Gorica u sljedećem nastupu dočekati Osijek.

Još vijesti s oznakama: Dinamo, Hajduk, Gorica, Šibenik