:Rudeš
28.04.2024. 17:00
:Osijek
28.04.2024. 19:30

Nogometaši Gorice upisali su vrijednu pobjedu svladavši Osijek pogocima njihovog igrača na posudbi, Kristiana Fućaka, dok je Dinamo u prvoj utakmici pod vodstvom Igora Bišćana proslavio pobjedu kod Lokomotive. Rijeka je slomila šibenski otpor novim pogotkom Frigana.

08.04.2023. 21:00

Gorica - Osijek 2:0 (0:0)

U Velikoj Gorici na pogodak se čekalo do 73. minute, kada je Fućak pucao iz daljine, a lopta je pritom dotaknula osječki blok i naposljetku odsjela u mreži za 1:0. Deset minuta poslije, Fućak je jednu odbijenu loptu poslao u mrežu za konačnih 2:0 i velika tri boda na kontu posljednjeplasirane momčadi SuperSport HNL-a.

Gorica sada za Šibenikom zaostaje četiri boda, uoči međusobnog ogleda, dok je Osijek nastavio svoj niz bez pobjede i ostaje na trećoj poziciji bodovno poravnat s Varaždinom i Rijekom.

Lokomotiva - Dinamo 1:2 (1:0)

Prvi izazov po imenovanju trenerom Dinama Igor Bišćan imao je u Kranjčevićevoj protiv Lokomotive, a zadatak mu je postao još teži u 35. minuti, kada je Aliyu glavom svladao Livakovića.

Na početku drugog poluvremena, Drmić je lijepo asistirao Ivanušecu za jednako lijepu završnicu i poravnanje na 1:1, a pobjedu je vodećem sastavu lige osigurao Menalo nakon prekida i Čavlinine odbijene lopte. Dinamo tako ima devet bodova ispred Hajduka, dok je Lokomotiva ostala na osmom mjestu, tri boda iza Istre 1961.

Rijeka - Šibenik 1:0 (0:0)

Nogometaši Rijeke tri su boda osigurali na početku drugog poluvremena domaćeg dvoboja sa Šibenikom, kada je Janković poslužio Frigana, koji postiže svoj deseti prvenstveni pogodak ove sezone.

Momčad Sergeja Jakirovića tako se bodovno poravnala s Osijekom i Varaždinom na pozicijama iza Dinama i Hajduka, a Šibeniku predstoji krucijalan ogled s Goricom na Šubićevcu.

Još vijesti s oznakama: Rijeka, Dinamo, Osijek, Lokomotiva, Gorica, Šibenik