:Osijek
30.03.2024. 14:50
30.03.2024. 17:00
30.03.2024. 19:30

Osijek i Lokomotiva odigrali su u Gradskom vrtu vrlo sadržajan dvoboj, koji je završen rezultatom 2:2, dok je Dinamo s visokih 4:0 porazio goste iz Koprivnice.

15.04.2023. 21:00

Osijek - Lokomotiva 2:2 (1:1)

Već u devetoj minuti Mierez glavom dovodi Osijek u vodstvo, da bi u 22. minuti Aliyu sjajnim pogotkom "škaricama" izjednačio rezultat na 1:1. Desetak minuta kasnije Osijek je imao i priliku s bijele točke, no Čavlina je obranio pokušaj Špoljarića.

Igrala se 80. minuta kada je Kulenović donio preokret, no Lokomotiva je u vodstvo bila samo pet minuta - tada Mierez glavom kažnjava propust gostujuće obrane za konačnih 2:2.

Osijek je tako ostao u nizu bez pobjede te uz utakmicu više ima bod prednosti ispred Rijeke i Varaždina, a Lokomotiva je ostala osma, s dva boda manje i utakmicom više od Istre 1961.

Dinamo - Slaven Belupo 4:0 (3:0)

Dinamo nije Slaven Belupu ostavio nimalo šanse na Maksimiru, s obzirom da je dominantan nastup u prvom dijelu okrunio s čak tri pogotka. Prvo je na ubačaj Ristovskog s desne strane pogodio Drmić, potom je s lijeve strane ubacio Perković, a pogodio Špikić, da bi Ivanušec ispisao na semaforu 3:0 na asistenciju Baturine.

Baturina je u nastavku asistirao i Šutalu za pogodak glavom (4:0), a Dinamo tako ima 12 bodova i utakmicu više od drugoplasiranog Hajduka, koji u nedjelju gostuje u Rijeci. Koprivničani ostaju na šestom mjestu s bodom manje od Rijeke i Varaždina.

Još vijesti s oznakama: Dinamo, Osijek, Lokomotiva, Slaven Belupo