:Rudeš
28.04.2024. 17:00
:Osijek
28.04.2024. 19:30

Prvu nedjeljnu utakmicu 29. kola SuperSport HNL-a odigrali su Varaždin i Istra 1961, no nisu pronašli put do mreže, a kolo su Jadranskim derbijem potom zaključili Rijeka i Hajduk, uz slavlje domaćina.

16.04.2023. 20:00

Varaždin - Istra 1961 0:0 (0:0)

Varaždin i Istra 1961 nastavili su svoju borbu za europske pozicije međusobnim remijem, nedjeljnom utakmicom bez pogodaka, koju su gosti iz Pule u završnih petnaestak minuta odradili s igračem manje, s obzirom da je drugi žuti karton dobio Iovu.

Tako su Varaždinci ostali poravnati s Osijekom na 39 osvojenih bodova, dok su Puljani poravnati sa Slaven Belupom na 37 osvojenih bodova. U sljedećem kolu Varaždin gostuje kod Hajduka, a Istra 1961 dočekuje Dinamo.

Rijeka - Hajduk 2:0 (1:0)

U Jadranskom se derbiju na pogodak čekalo samo devet minuta, kada je Vukčević ubacio za Frigana, a najbolji strijelac Rijeke glavom je precizan za 1:0. Riječko je slavlje potvrdio Marin u 75. minuti, dočekavši Grgićevu loptu na drugoj vratnici.

Momčad Sergeja Jakirovića tako je izbila na treće mjesto ligaškog poretka, s dva boda ispred Osijeka i Varaždina, dok su Splićani ostali na 12 bodova iza vodećeg Dinama.

Još vijesti s oznakama: Rijeka, Hajduk, Istra 1961, Varaždin