28.04.2024. 17:00
:Osijek
28.04.2024. 19:30
:Rijeka

Nevjerojatno sadržajnu utakmicu odigrali su u Kranjčevićevoj Lokomotiva i Gorica, pri čemu su se gosti poraza spasili u osmoj minuti sudačke nadoknade, s igračem manje zbog teške ozljede svog vratara. U Koprivnici je Rijeka uzela sva tri boda protiv Slaven Belupa.

01.05.2023. 20:00

Lokomotiva - Gorica 2:2 (1:0)

Momčad Lokomotive vodstvo je osigurala pri kraju prvog poluvremena, kada je na odbijenu loptu prvi reagirao Stojković, a tu je prednost udvostručila na početku drugog poluvremena, kada je Tuci pogodio udarcem izvan kaznenog prostora.

Nedugo potom, Gorica je imala priliku smanjiti zaostatak s bijele točke, no Čavlina je obranio pokušaj Pršira, da bi već u 61. minuti Kapulica efektnim prvijencem smanjio rezultat na 2:1. U završnim minutama teže je stradao vratar Gorice Banić te je morao napustiti teren, a gosti su tako zbog iskorištenih zamjena ostali s igračem manje.

Ipak, u osmoj minuti dodatnog vremena Vojtko je izvanredno pogodio iz slobodnog udarca za konačnih 2:2. Lokomotiva je tako ostala iza sedmoplasiranog Varaždina, s bodom zaostatka, dok je Gorica stekla bod prednosti u odnosu na posljednjeplasirani Šibenik.

Slaven Belupo - Rijeka 1:3 (0:2)

Gostima je u Koprivnici za vodeći pogodak trebalo samo 37 sekundi, kada je Ampem najavio uspješan dan Rijeke, dok je u 20. minuti cilj pronašao i Hodža, te se s tih 2:0 otišlo na odmor.

Na poluvremenu je u igru ušao Krstanović, koji je odmah na početku nastavka smanjio zaostatak Slaven Belupa, ali je desetak minuta prije kraja Frigan zaključio akciju Rijeke za konačnih 3:1.

Rijeka je tako opet zauzela treće mjesto na tablici, s dva boda ispred Osijeka, a koprivnički je prvoligaš ostao na šestom mjestu, bod iza Istre 1961.

Još vijesti s oznakama: Rijeka, Lokomotiva, Slaven Belupo, Gorica