:Rudeš
28.04.2024. 17:00
:Osijek
28.04.2024. 19:30

Stjepan Tomas više nije neporažen na klupi Osijeka, a Hajduk je uvjerljivom pobjedom uspio i nastaviti niz bez primljenog pogotka. Istra 1961 i Gorica u Puli su ponudili pregršt uzbuđenja, a bodovi su ostali domaćinu.

13.05.2023. 21:30

Hajduk - Osijek 3:0 (1:0)

Već petu utakmicu zaredom Hajduk nije poražen, a isto toliko nije primio niti pogodak: ove je subote protiv Osijeka bilo 3:0, što je treneru gostiju Stjepanu Tomasu bio prvi poraz na novom radnom mjestu.

Awaziem je u 25. minuti postigao svoj peti pogodak sezone za 1:0, a Melnjak je na početku nastavka odbijenu loptu pospremio u mrežu za udvostručenje prednosti. Konačnih 3:0 postavio je Mlakar odličnim udarcem u 62. minuti dvoboja.

Osijek je tako ostao na dva boda zaostatka za trećeplasiranom Rijekom, uz odigranu utakmicu više.

Istra 1961 - Gorica 1:0 (1:0)

Jedini je pogodak na Aldo Drosini postigao Erceg iz kaznenog udarca u 33. minuti - to mu je bio prvi pogodak nakon suspenzije - no obje su momčadi u nastavku imale brojne prigode.

Istra 1961 u više je navrata propustila svladati Radoševića, dok je domaći čuvar mreže Majkić izvrsno branio sve pokušaje Gorice. U završnici je suđen i indirektan udarac za Goricu u domaćem šesnaestercu, tresla se i prečka, no rezultat se naposljetku nije promijenio.

Puljani su tako stigli na bod do četvrtoplasiranog Osijeka i nastavljaju borbu za Europu, a Gorica s dva boda prednosti čeka sutrašnje gostovanje Šibenika kod Dinama.

Još vijesti s oznakama: Hajduk, Osijek, Istra 1961, Gorica