04.05.2024. 17:00
04.05.2024. 19:30
05.05.2024. 17:00
05.05.2024. 19:30

Nogometaši Rijeke otvorili su svoj nastup u novoj sezoni SuperSport HNL-a uvjerljivom pobjedom protiv povratnika u prvoligaško društvo, Rudeša, a potom je Osijek protiv Slaven Belupa na najbolji način proslavio otvaranje novog stadiona.

22.07.2023. 23:00

Rijeka - Rudeš 4:0 (1:0)

Mrežu gostiju iz Zagreba načeo je Janković pogotkom s bijele točke pet minuta prije odlaska na odmor, a u 69. minuti isti je igrač povisio na 2:0 nakon prodora i asistencije Grgića.

Janković se u asistenta prometnuo desetak minuta prije kraja utakmice, kada je uposlio debitanta Fruka, koji je ušao u drugom poluvremenu, da bi Fruk u završnim minutama iz udarca iz kuta asistirao Godi, koji glavom postavlja konačnih 4:0.

Osijek - Slaven Belupo 6:1 (3:1)

Na novoizgrađenoj Opus Areni nije se dugo čekalo na prvi pogodak: već u četvrtoj minuti Mierez kažnjava propust koprivničkog vratara, a već u 18. minuti Caktaš lijepo pogađa na ubačaj Gržana.

Novi trener Slaven Belupa, Ricardo Moniz, brzo je napravio dvije promjene u sastavu te je odmah potom Crnac okončao efektnu akciju Slaven Belupa za smanjenje zaostatka, no ubrzo je Fućak glavom ponovno vratio Osijeku dva pogotka prednosti (3:1).

Sredinom drugog poluvremena Osijek je uklonio sve dileme: Nejašmić je nakon odbijene lopte postigao četvrti domaći pogodak, a potom je Caktaš atraktivno uposlio Bukvića za peti. Šesti je pogodak naposljetku bio djelo i šestog različitog strijelca, Lovrića. U samoj završnici Hoxha je imao priliku ublažiti poraz Koprivničana iz kaznenog udarca, no naciljao je okvir vrata.

Još vijesti s oznakama: Rijeka, Osijek, Slaven Belupo, Rudeš