04.05.2024. 17:00
04.05.2024. 19:30
05.05.2024. 17:00
05.05.2024. 19:30

Nogometaši Gorice pobijedili su Lokomotivu 1:0 u drugom kolu SuperSport HNL-a, a jedini je pogodak postigao Blummel u samoj završnici. Dinamo je nakon uvodnog poraza prva tri boda upisao kod Istre 1961.

29.07.2023. 23:00

Gorica - Lokomotiva 1:0 (0:0)

Nakon što su Gorica i Lokomotiva u prvom kolu odigrale neriješenih 1:1 - Gorica s Varaždinom, a Lokomotiva s Istrom 1961 - međusobni je susret u Velikoj Gorici pripao domaćinu.

Početnih 0:0, uz rijetke prigode za pogodak, stajalo je na semaforu sve do prve minute sudačke nadoknade. Tada je Pršir pucao izvan kaznenog prostora, Čavlina je obranio, a Blummel odbijenu loptu pospremio u mrežu za sva tri boda.

Gorica će tako s četiri boda iz prve dvije utakmice prenoćiti na prvom mjestu na tablici.

Istra 1961 - Dinamo 0:3 (0:1)

Poslije poraza od Hajduka i pobjede protiv Astane, Dinamo je stigao u Pulu i poveo već u šestoj minuti, kada je Emreli asistirao Ivanušecu, koji odličnim udarcem, silovito sa 16 metara, pogađa gornji kut.

Početkom drugog poluvremena uloge su zamijenjene te je Ivanušec proigrao Emrelija, koji matira Majkića za 2:0. Igrala se 69. minuta kada je Baturina poslao povratnu loptu na koju je natrčao Ljubićić i ispisao na semaforu konačnih 3:0.

Dinamo u sljedećem kolu dočekuje Goricu, a Istra 1961 gostuje kod Rijeke.

Još vijesti s oznakama: Dinamo, Lokomotiva, Istra 1961, Gorica