04.05.2024. 17:00
04.05.2024. 19:30
05.05.2024. 17:00
05.05.2024. 19:30

Nogometaši Osijeka nisu uspjeli zadržati maksimalan učinak u SuperSport HNL-u, premda su u završnicu u Puli protiv domaće Istre 1961 ušli s prednošću 4:2, dok je do treće pobjede u tri nastupa stigao Hajduk, svladavši Slaven Belupo 3:0.

13.08.2023. 23:00

Istra 1961 - Osijek 4:4 (1:1)

Nakon pobjeda protiv Slaven Belupa (6:1) i Rudeša (4:3), Osijek je zamalo ponovno slavio u pogocima bogatoj utakmici, a protiv Istre 1961 - pod vodstvom Sergeja Banovića - poveo je prvijencem Mkrtčjana, koji je vrlo lijep pogodak glavom postigao u 22. minuti.

Puljani su uzvratili preko Majstorovića šest minuta kasnije, također glavom, a na početku drugog poluvremena Caktaš glavom vraća vodstvo gostima. Istra 1961 opet je brzo uzvratila, a precizan je u 50. minuti s ruba šesnaesterca za 2:2 bio Nebyla. Treće vodstvo Osijeku donosi Lovrić s bijele točke u 58. minuti, da bi već dvije minute poslije Nejašmić na drugoj vratnici zatresao mrežu za 4:2.

Ipak, u 84. minuti Erceg je iz gužve smanjio na 4:3, da bi na početku sudačke nadoknade izvanrednim prodorom u kazneni prostor izazvao autogol Mkrtčjana za konačnih 4:4. Momčad Stjepana Tomasa sa sedam bodova čeka domaći susret s Goricom, a Istra 1961 s dva boda na kontu odlazi na gostovanje u Koprivnicu.

Hajduk - Slaven Belupo 3:0 (0:0)

Hajduk je u prva dva nastupa slavio u derbijima protiv Dinama i Rijeke, dok je Slaven Belupo na Poljudu nadjačao prvenstveno pogocima kapetana Livaje, kojemu je u prvom poluvremenu koprivnički vratar Marković obranio kazneni udarac.

Livaja je precizan bio u 54. minuti nakon efektne akcije s Melnjakom te u 63. minuti iskosa, nakon dugačke lopte Sigura. Konačnih 3:0 postavio je Dajaku udarcem sa 16 metara u završnim minutama.

Kao vodeća momčad lige s devet bodova, Splićani u sljedećem kolu gostuju kod Rudeša.

Još vijesti s oznakama: Hajduk, Osijek, Slaven Belupo, Istra 1961