05.05.2024. 17:00
:Varaždin
05.05.2024. 19:30
:Dinamo

Ove su nedjelje odigrane tri utakmice petog kola SuperSport HNL-a, a pobjede je proslavio vodeći trojac: Hajduk, Osijek i Rijeka.

20.08.2023. 23:00

Rudeš - Hajduk 0:2 (0:2)

Vodeći Hajduk upisao je i četvrtu pobjedu u prva četiri susreta u ovosezonskom izdanju hrvatskog prvenstva, a utakmicu kod Rudeša prelomio je već u uvodnih petnaestak minuta.

Livaja se u četvrtoj minuti okrenuo oko svog čuvara u kaznenom prostoru i pogodio za 1:0, a potom je proigrao strijelca Melnjaka za 2:0. U sljedećem kolu maksimalni Splićani odlaze u Varaždin, a Rudeš nakon svih pet dosadašnjih poraza gostuje kod Istre 1961.

Osijek - Gorica 1:0 (1:0)

Drugoplasirani Osijek do treće je prvenstvene pobjede stigao protiv Gorice, koja je na Opus Areni morala priznati prvi ovosezonski ligaški poraz, premda domaćin u 28. minuti nije iskoristio kazneni udarac - Gržan je pucao pored vrata.

Međutim, već u sljedećem napadu Bukvić ubacuje s desne strane, a Caktaš glavom pronalazi metu. Bio mu je to jubilarni, 100. pogodak u hrvatskom nogometnom prvenstvu. Rezultat se više nije mijenjao, a Osijeku slijedi gostovanje kod Lokomotive, dok Gorica dočekuje Slaven Belupo.

Rijeka - Lokomotiva 2:1 (1:1)

Na Rujevici je Lokomotiva povela već u šestoj minuti utakmice, kada je Bubanja glavom zatresao domaću mrežu, a Rijeka je uzvratila u 38. minuti, još jednim lijepim pogotkom Pašalića, ovoga puta s ruba šesnaesterca pod gredu.

Za potpuni se preokret pobrinuo domaći džoker Djouahra, koji je u igru ušao u 77. minuti. Samo minutu poslije njegov je precizan, prizeman udarac s dvadesetak metara svladao Čavlinu, čime su okrunjeni napadi Rijeke u potrazi za pobjedom. Rijeku idućeg vikenda očekuje derbi s Dinamom.

Još vijesti s oznakama: Rijeka, Hajduk, Osijek, Lokomotiva, Rudeš, Gorica