04.05.2024. 17:00
04.05.2024. 19:30
05.05.2024. 17:00
05.05.2024. 19:30

Nogometaši vodećeg Hajduka u Varaždinu su proslavili petu uzastopnu pobjedu u SuperSport HNL-u, a drugoplasirani Osijek je kod Lokomotive upisao drugi remi, nakon sjajne, uzbudljive završnice dvoboja.

26.08.2023. 23:00

Varaždin - Hajduk 1:2 (1:1)

Nakon Dinama, Rijeke, Slaven Belupa i Rudeša, splitski je prvoligaš svladao i Varaždin te s maksimalnih 15 bodova na kontu drži prvo mjesto na tablici hrvatskog prvenstva.

Ove je subote prednost Hajduku osigurao Krovinović glavom u 29. minuti, na asistenciju Livaje, a poravnao je lijepim pogotkom Belcar u 36. minuti. Pobjedu su Splićanima osigurali džokeri s klupe: u 86. minuti Mikanović ubacuje, a Dajaku posprema loptu u mrežu za 2:1.

U sljedećem kolu Hajduk dočekuje Istru 1961, a Varaždin nakon prvog poraza ove sezone gostuje kod Rijeke.

Lokomotiva - Osijek 2:2 (0:1)

Osječani su na vodstvo u Kranjčevićevoj čekali do 29. minute, kada su Bukvić i Gržan pripremili završnicu iz blizine za raspoloženog Caktaša, koji je tako postigao najmanje jedan pogodak u svakoj ovosezonskoj ligaškoj utakmici.

U jeku osječkih napada u drugom poluvremenu, Lokomotiva je uspjela izjednačiti, a strijelac je na asistenciju Tucija bio Bubanja. Igrala se treća minuta sudačke nadoknade kada je Jugović glavom, činilo se, ipak donio pobjedu Osijeku, no Kulenović je u šestoj minuti fantastičnim udarcem ispisao na semaforu konačnih 2:2. Do kraja susreta Marić je još stigao zaraditi izravni crveni karton.

Osijek na drugom mjestu poretka ima četiri boda manje od Hajduka, dok se Lokomotiva poravnala s Istrom 1961 na tri boda. Momčad Stjepana Tomasa za tjedan dana igra kod kuće protiv Dinama, a Lokomotiva gostuje kod Slaven Belupa.

Još vijesti s oznakama: Hajduk, Osijek, Lokomotiva, Varaždin