05.05.2024. 17:00
:Varaždin
05.05.2024. 19:30
:Dinamo

Momčad Dinama svladala je Slaven Belupo 3:0, pri čemu je prvi pogodak u dresu aktualnog prvaka postigao Gabriel Vidović, a rođendan je na najbolji način proslavio Bruno Petković, dok je Marko Pjaca izvanrednim nastupom postao prvo ime pobjede Rijeke nad Osijekom.

16.09.2023. 21:30

Dinamo - Slaven Belupo 3:0 (1:0)

Momčad Sergeja Jakirovića ubilježila je treću uzastopnu ligašku pobjedu, a gostima iz Koprivnice nije ostavila previše izgleda na Maksimiru. U prvom je poluvremenu precizan bio Vidović s ruba kaznenog prostora, u 25. minuti, što mu je bio prvijenac za Dinamo.

Početkom nastavka gostujućeg je vratara matirao i Petković, koji je tako pogotkom proslavio svoj rođendan, da bi u 67. minuti Štefulj glavom poslao loptu u vlastitu mrežu za konačnih 3:0. U završnici je u igru ušao i Ademi, povratnik u redove Dinama.

Dinamo se tako vodećem Hajduku približio na dva boda zaostatka, a u sljedećem kolu gostuje kod posljednjeplasiranog Rudeša. Slaven Belupo za osam dana dočekuje Rijeku.

Rijeka - Osijek 2:1 (0:0)

U prvom je poluvremenu momčad Željka Sopića stvorila nekoliko izglednih prilika za pogodak, no nedostajala je realizacija, za koju se u prvih desetak minuta drugog poluvremena pobrinuo Pjaca.

Povratnik u SuperSportHNL prvo je pogodio prekrasnim potezom i udarcem iz daljine, da bi potom sam odradio posao na lijevoj strani terena, pronašao prostor za udarac iz kaznenog prostora i odmjereno povisio na 2:0. Počasni pogodak za Osijek postigao je Pušić u 85. minuti.

Rijeka je tako bodovno poravnata s Dinamom na dva boda iza Hajduka, uz utakmicu više, a Osijek je ostao na dodatna dva boda zaostatka za Rijekom i Dinamom.

Još vijesti s oznakama: Rijeka, Dinamo, Osijek, Slaven Belupo