3 : 1Rijeka

Splitski Hajduk ponovno je ostao praznih ruku u uzbudljivoj završnici, ovoga puta zahvaljujući preokretu Gorice, a realizirani kazneni udarac pokazao se odlučujućim trenutkom u dvoboju Varaždina i Istre 1961.

17.09.2023. 21:15

Gorica - Hajduk 2:1 (0:0)

Vodeći Hajduk doživio je i drugi uzastopni ligaški poraz: nakon domaćeg šoka protiv Istre 1961, uslijedila je jednako šokantna završnica u Velikoj Gorici. Naime, Splićani su poveli pogotkom Šarlije u 62. minuti, da bi Gorica potom preokrenula rezultat.

U 86. minuti Štiglec je postigao svoj prvijenac za Goricu dobrim udarcem s lijeve strane, dok je u drugoj minuti sudačke nadoknade Jurić iz gužve precizno naciljao suparnička vrata za konačnih 2:1 i veliko slavlje domaćina.

Hajduk je tako ostao na 15 bodova, dva više od Rijeke i Dinama, pri čemu Zagrepčani imaju utakmicu manje, dok se četvrtoplasirana Gorica primaknula na bod zaostatka za Dinamom.

Varaždin - Istra 1961 1:0 (0:0)

Do druge je ovosezonske pobjede Varaždin stigao protiv Istre 1961, u susretu u koji su obje momčadi krenule sa sedam osvojenih bodova. Presudio je kazneni udarac u 74. minuti, koji je u pobjedu domaćina pretvorio Postonjski.

Varaždinci su tako zauzeli šestu poziciju s bodom manje od Osijeka, a Puljani su ostali s bodom prednosti ispred pretposljednjeg Slaven Belupa.

Još vijesti s oznakama: Hajduk, Istra 1961, Gorica, Varaždin