04.05.2024. 17:00
04.05.2024. 19:30
05.05.2024. 17:00
05.05.2024. 19:30

Momčad Rijeke osvojila je sva tri boda u Koprivnici zahvaljujući izvanrednom pogotku Nike Galešića, a raspucani branitelj naslova Dinamo nije imao poteškoća na gostovanju kod posljednjeplasiranog Rudeša.

24.09.2023. 21:15

Slaven Belupo - Rijeka 0:1 (0:1)

Nakon slavlja u derbiju protiv Osijeka na krilima Pjace, Rijeka je drugu uzastopnu pobjedu upisala na gostovanju kod Slaven Belupa, na krilima nesvakidašnjeg poteza braniča Galešića.

U 39. minuti preuzeo je loptu od svog vratara Labrovića, na rubu vlastitog šesnaesterca, te se probio sve do koprivničkog kaznenog prostora i matirao Sušaka za, pokazat će se, konačnih 1:0.

Rijeka je tako ostala na dva boda iza vodećeg Hajduka, dok je pretposljednji Slaven Belupo već tri kola bez bodova i bez postignutog pogotka.

Rudeš - Dinamo 1:5 (0:2)

Dinamo je mrežu Rudeša načeo u 27. minuti, kada je Vidović uposlio Drmića za lagani pogodak za vodstvo, da bi u prvom poluvremenu precizan bio i Emreli, glavom na još jednu asistenciju Vidovića.

Početkom nastavka Dinamo je otklonio sve dileme: prvo je Sučić proigrao Drmića za 3:0, a potom je Vidović efektno stvorio prostor za udarac i naciljao pod gredu za 4:0. U 58. minuti Drmić je upotpunio svoj hat-trick, da bi u završnici Mašala potpisao počasni pogodak Rudeša.

Za tjedan dana Dinamo igra veliki derbi kod vodećeg Hajduka, s dva boda i jednom utakmicom manje.

Još vijesti s oznakama: Rijeka, Dinamo, Slaven Belupo, Rudeš