04.05.2024. 19:30
3 : 1Lokomotiva
05.05.2024. 17:00
05.05.2024. 19:30

Hajduk je u nedjelju proslavio još jednu pobjedu u derbiju s Dinamom, a nogometaši Rijeke uspješno su odradili gostovanje kod posljednjeplasiranog Rudeša.

01.10.2023. 20:00

Rudeš - Rijeka 1:2 (0:1)

Nakon 4:0 u prvom kolu na Rujevici, Rijeka je u Kranjčevićevoj pobijedila Rudeš rezultatom 2:1. Za vodstvo se pobrinuo Janković u 12. minuti, nakon velike pogreške domaćeg vratara Kralja, dok je u 79. minuti tu prednost udvostručio Ivanović nakon ulaska s desne strane u šesnaesterac.

Poraz Rudeša ublažio je Topić glavom nakon udarca iz kuta, no novi je prvoligaš ostao na jednom osvojenom bodu nakon deset odigranih utakmica. Rijeka je barem privremeno, do kraja derbija u Splitu, zauzela vodeće mjesto na ligaškoj tablici.

Hajduk - Dinamo 1:0 (1:0)

I po drugi puta ove sezone Hajduk je u SuperSport HNL-u pobijedio Dinamo - nakon 2:1 u Zagrebu, u Splitu je bilo 1:0, a čovjek odluke bio je Sahiti, kao i u prošlom kolu u poljudskom srazu s Lokomotivom.

Pobjedu protiv Dinama osigurao je na proigravanje Trajkovskog u 59. minuti, a Hajduk je tom pobjedom ponovno stigao na vrh ligaške tablice, s dva boda više od drugoplasirane Rijeke i pet više od Dinama, uz utakmicu više.

U sljedećem kolu Hajduk gostuje upravo kod Rijeke, a Dinamo na Maksimiru dočekuje Istru 1961.

Još vijesti s oznakama: Rijeka, Dinamo, Hajduk, Rudeš