28.04.2024. 17:00
0 : 3Osijek
28.04.2024. 19:30
3 : 1Rijeka

U posljednjim utakmicama 11. kola SuperSport HNL-a Lokomotiva je remizirala s Goricom 1:1, dok je Dinamo u jednosmjernoj utakmici pobijedio Istru 1961 3:0.

08.10.2023. 19:00

Lokomotiva - Gorica 1:1 (0:0)

Nakon uvjerljive pobjede u Puli, Lokomotiva je dočekala Goricu, koja je na Kranjčevićevu stigla poslije prvog poraza u mandatu Dinka Jeličića, a naposljetku su i jedni i drugi uzeli po bod.

Lokomotiva je povela u 52. minuti, kada je gostujući vratar Banić u mrežu propustio udarac Tucija, a potragu Gorice za izjednačenje okrunio je Matavž svojim prvijencem za Goricu, u 77. minuti, desetak minuta po svom ulasku u igru. U završnici je Gorica pokušala u potpunosti preokrenuti rezultat, no na semaforu je ostalo 1:1.

Gorica se tako odmaknula na bod prednosti ispred petoplasiranog Osijeka, dok je Lokomotiva za jedan bod pobjegla Slaven Belupu.

Dinamo - Istra 1961 3:0 (1:0)

Nakon poraza od Hajduka u prvenstvu i Ballkanija u Konferencijskoj ligi, Dinamo je na svom terenu svladao Istru 1961, koja ove nedjelje nije imala puno prilika.

Za vodstvo Dinama pobrinuo se Bernauer, nakon što mu je glavom loptu spustio Perić, a Francuzu je to bio prvijenac za Dinamo. U 59. minuti na 2:0 povisio je Bulat poslije lijepe akcije s Emrelijem, da bi osam minuta kasnije Perković glavom postigao svoj prvijenac u modrom dresu, za konačnih 3:0.

Dinamo će na tako na reprezentativnu stanku s tri boda manje od vodeće Rijeke, dva boda manje od drugoplasiranog Hajduka, ali i utakmicom manje od oba rivala. Istra 1961 nakon četiri uzastopna poraza ostaje šest bodova ispred Rudeša i pet bodova iza Slaven Belupa.

Još vijesti s oznakama: Dinamo, Lokomotiva, Istra 1961, Gorica