28.04.2024. 17:00
0 : 3Osijek
28.04.2024. 19:30
3 : 1Rijeka

U prvoj utakmici subotnjeg programa SuperSport HNL-a Varaždin i Lokomotiva odigrali su neriješenih 0:0, no prilika nije nedostajalo, a potom je Gorica u sudačkoj nadoknadi dovršila pobjednički preokret protiv Dinama.

21.10.2023. 20:30

Varaždin - Lokomotiva 0:0 (0:0)

I druga utakmica 12. kola hrvatskog prvenstva završena je bez pogodaka, nakon uvodnog remija Rudeša i Slaven Belupa u petak. No, u Varaždinu su obje momčadi imale više šansi za pogodak i pobjedu, no iskazali su se i vratari Čavlina i Zelenika.

U prvom je djeluju najbliže pogotku bio Pilj, a u nastavku su prijetili Drožđek, Tuci, Postonjki, Krivak, ponovno Pilj te Bubanja, ali na semaforu je ostalo početnih 0:0. Varaždin je tako na tablici ostao s bodom prednosti ispred Lokomotive.

Gorica - Dinamo 2:1 (0:0)

Gorica je po prvi puta u prvoligaškoj povijesti nadjačala Dinamo, premda je od 63. minute bila u zaostatku, s obzirom da je tada kapetan gostiju Ademi efektno poslao loptu u mrežu za 1:0.

Međutim, u 69. minuti domaći trener Jeličić u igru šalje Vujnovića i Jurića. Vujnović već dvije minute kasnije volejem donosi izjednačenje, a u drugoj minuti sudačke nadoknade Jurić matira Nevistića za konačnih 2:1.

Dinamo je tako ostao na tri boda zaostatka za Rijekom i dva za Hajdukom, dok se Gorica uz utakmicu više bodovno poravnala s Modrima.

Još vijesti s oznakama: Dinamo, Lokomotiva, Gorica, Varaždin