:Rudeš
28.04.2024. 17:00
:Osijek
28.04.2024. 19:30

Kao vodeća momčad lige, Rijeka je gostovala kod lokalnog rivala Istre 1961 u Puli, a kući se vratila s osvojenim bodom, dok Hajduk to nije uspio iskoristiti za povratak na vrh - bolji je na Poljudu bio Osijek.

22.10.2023. 20:00

Istra 1961 - Rijeka 1:1 (0:1)

Nogometaši Rijeke poveli su na Aldo Drosini u 21. minuti utakmice, kada je Janković iz daljine prizemno pucao kroz gužvu, a lopta je putem promijenila smjer i odsjela u mreži.

Za izjednačenje se pobrinuo Mlinar na početku drugog poluvremena, pospremivši loptu preko crte na asistenciju Devetaka s lijeve strane terena. Ovim remijem obje su momčadi prekinule svoje nizove - Rijeka onaj od četiri uzastopne pobjede, a Istra 1961 onaj od četiri uzastopna poraza.

Hajduk - Osijek 0:2 (0:0)

Po povratku na klupu Osijeka, Zoran Zekić startao je vrijednom pobjedom na gostovanju kod Hajduka. U prvom dijelu pogodaka nije bilo, da bi u prvoj akciji nastavka Brlek svladao Lučića za 1:0.

U 75. minuti pucao je Omerović, a lopta se od vratnice odbila u Lučića, te potom preko gol-crte za konačnih 2:0. Hajduk je tako na dva boda zaostatka za vodećom Rijekom (23 - 21), slijede Dinamo i Gorica s 19, pri čemu Modri imaju utakmicu manje, dok je Osijek stigao na peto mjesto s 18 bodova.

Još vijesti s oznakama: Rijeka, Hajduk, Osijek, Istra 1961