:Rudeš
28.04.2024. 17:00
:Osijek
28.04.2024. 19:30

Prva utakmica subotnjeg programa SuperSport HNL-a završila je bez pogodaka: bodove su u Kranjčevićevoj podijelili Rudeš i Varaždin, dok je potom Osijek proslavio treću uzastopnu pobjedu, na svom terenu protiv Istre 1961.

28.10.2023. 20:30

Rudeš - Varaždin 0:0 (0:0)

Nakon što su u 12. kolu odigrali 0:0 protiv Slaven Belupa, odnosno Lokomotive, Rudeš i Varaždin odigrali su 0:0 i u međusobnom dvoboju u sklopu 13. kola hrvatskog prvenstva.

S nekoliko izvanrednih obrana istaknuli su se vratari Marković i Zelenika, a Rudešu je to bio treći ovosezonski remi, odnosno treći bod na prvenstvenom kontu. Šestoplasirani Varaždinci imaju dva boda više i utakmicu više od Lokomotive.

Osijek - Istra 1961 3:1 (0:0)

Povratnik na osječku klupu Zoran Zekić na Opus Areni je debitirao pobjedom protiv Istre 1961, a čovjek odluke bio Jugović, koji je u igru ušao na poluvremenu i potom postigao sva tri pogotka svoje momčadi.

Za vodstvo se pobrinuo već u 47. minuti, lijepim pogotkom glavom nakon udarca iz kuta, a poslije još jednog udarca iz kuta, u 86. minuti, povisio je na 2:0 na asistenciju Bralića. Treći pogodak postigao u sudačkoj nadoknadi s bijele točke, dok je počasni pogodak za Puljane u posljednjim trenucima utakmice postigao Filet.

Osijeku je to bila treća uzastopna pobjeda, za skok na treće mjesto na tablici, dok je Istra 1961 ostala na osam osvojenih bodova, pet više od Rudeša.

Još vijesti s oznakama: Osijek, Istra 1961, ,