:Rudeš
28.04.2024. 17:00
:Osijek
28.04.2024. 19:30

Nogometaši Rijeke vratili su se na vrh poretka SuperSport HNL-a zahvaljujući minimalnoj domaćoj pobjedi protiv Gorice, dok je Dinamo s dva pogotka u sudačkoj nadoknadi preokrenuo rano vodstvo Lokomotive.

29.10.2023. 19:30

Rijeka - Gorica 1:0 (1:0)

Nakon gostujućeg remija kod Istre 1961, Rijeka se ligaškim pobjedama vratila na svom terenu protiv Gorice, a čovjek odluke bio je Pašalić, koji je već u sedmoj minuti preciznim prizemnim udarcem izvan kaznenog prostora pronašao put do mreže.

Rijeka tako opet ima dva boda prednosti ispred drugoplasiranog Hajduka, a Gorica je ostala na petom mjestu, s 19 osvojenih bodova. U sljedećem kolu Rijeka gostuje kod Lokomotive, a Gorica dočekuje Osijek.

Dinamo - Lokomotiva 2:1 (0:1)

Rano vodstvo vidjeli su i gledatelji na Maksimiru, kada je nakon pogreške Dinamove obrane Tuci efektno prebacio Zagorca, već u četvrtoj minuti. Tih 1:0 stajalo je na semaforu sve do četvrte minute sudačke nadoknade.

Tada je Baturina sjajno naciljao gornji kut za izjednačenje, da bi u sedmoj minuti nadoknade Kaneko prvijencem upotpunio preokret i donio pobjedu Dinamu.

Dinamo je zauzeo treće mjesto na tablici, s dva boda manje od Hajduka i jednim više od Osijeka, uz utakmicu manje. Lokomotiva je ostala na sedmom mjestu, s dva boda manje od Varaždina.

Još vijesti s oznakama: Rijeka, Dinamo, Lokomotiva, Gorica