5 : 1Rudeš
28.04.2024. 17:00
:Osijek
28.04.2024. 19:30

Varaždin je u prvoj nedjeljnoj utakmici SuperSport HNL-a ugostio Dinamo, a naposljetku je svakome pripao po bod. Na Aldo Drosini je drugu ligašku pobjedu upisala Istra 1961, protiv Slaven Belupa.

05.11.2023. 19:30

Varaždin - Dinamo 1:1 (0:0)

Nakon dvije uzastopne "nule", Varaždinu je malo nedostajalo da niti treći put zaredom ne primi pogodak, no semafor je na kraju utakmice pokazivao neriješenih 1:1.

Gosti iz Zagreba u prvom su dijelu pogodili dvije vratnice te primorali Zeleniku na nekoliko izvrsnih obrana, ali Varaždin je poveo u 54. minuti, kada su na ubačaj s desne strane krenuli Drožđek, Šutalo i Ristovski, a lopta se naposljetku odbila preko gol-crte. Izjednačenje je u četvrtoj minuti sudačke nadoknade osigurao džoker Emreli, na ubacivanje Kaneka.

Dinamo je tako na četiri boda zaostatka za Rijekom i Hajdukom, uz utakmicu manje, a Varaždin je na četiri boda iza petoplasiranog Osijeka.

Istra 1961 - Slaven Belupo 2:0 (1:0)

Puljani su rano stekli prednost protiv Koprivničana, a strijelac je već u osmoj minuti dvoboja bio Mlinar, nakon akcije po lijevoj strani terena. Međutim, nedugo prije odlaska na odmor Istri 1961 isključen je Majstorović.

Slaven Belupo u nastavku je krenuo po poravnanje, no pulski se prvoligaš obranio, a potom u samoj završnici i zapečatio pobjedu pogotkom povratnika Ercega iz protunapada.

Istra 1961 sada ima osam bodova prednosti ispred Rudeša te dva manje od Slaven Belupa.

Još vijesti s oznakama: Dinamo, Slaven Belupo, Istra 1961, Varaždin