04.08.2024. 21:00
:Slaven Belupo
:Šibenik
Šibenik

Pulski je prvoligaš u Kranjčevićevoj upisao iznimno vrijednu pobjedu - fenjeraša Rudeš svladao je čak 4:0, dok su Osijek i Lokomotiva na Opus Areni podijelili bodove.

11.11.2023. 20:00

Rudeš - Istra 1961 0:4 (0:3)

Nominalni derbi začelja nije ponudio mnogo neizvjesnosti, s obzirom da je Istra 1961 od samog početka preuzela konce igre te već u prvom dijelu osigurala pobjedu.

Mrežu Rudeša načeo je Maurić, a na 2:0 povisio je Erceg, a obje je asistencije ubilježio Lisica. Treći je pogodak potpisao Erceg s bijele točke u sudačkoj nadoknadi prvog dijela, da bi "točku na i" postavio Vuk u 57. minuti, na asistenciju Ercega.

Tako se Istra 1961 bodovno poravnala s osmoplasiranim Slaven Belupom, a Puljani i Koprivničani sada imaju čak 11 bodova više od Rudeša, koji u sljedećem kolu odlazi na noge Gorici.

Osijek - Lokomotiva 1:1 (0:1)

Lokomotiva je do vodstva kod Osijeka stigla nakon samo deset minuta igre, kada je Tuci postigao svoj šesti pogodak u osam posljednjih utakmica, nakon odličnog prodora Goričana po lijevoj strani.

Osijek je izjednačenje tražio sve do 87. minute, a kroz obranu gostiju tada se probio Fiolić, koji je ušao na poluvremenu, i matirao Čavlinu za konačnih 1:1.

Momčad Zorana Zekića na bod je iza četvrtoplasirane Gorice, uz utakmicu više, a Lokomotiva bod iza šestoplasiranog Varaždina, također uz utakmicu više.

Još vijesti s oznakama: Osijek, Lokomotiva, Istra 1961, Rudeš