:Rudeš
28.04.2024. 17:00
:Osijek
28.04.2024. 19:30

Nogometaši Rijeke pobjedom su nastavili natjecanje u SuperSport HNL-u - bolji su bili od domaćeg Varaždina, a potom je Dinamo u završnici uspio slomiti otpor Osijeka u derbiju na Maksimiru

25.11.2023. 19:30

Varaždin - Rijeka 0:2 (0:1)

Nakon dva uzastopna remija prije reprezentativne stanke, Rijeka se ligaškim pobjedama vratila na gostovanju kod Varaždina, a vodeći je pogodak postigao Banda u 13. minuti, na novu asistenciju Fruka.

Početkom drugog poluvremena Škaričić je poslao loptu u vlastitu mrežu za 2:0, a gosti su tu prednost sačuvali do kraja. Rijeka je tako na dva boda zaostatka za vodećim Hajdukom, a Varaždinci su drugim uzastopnim porazom ostali na šestom mjestu sa 17 osvojenih bodova.

Dinamo - Osijek 2:1 (1:0)

Dinamo je u derbiju protiv Osijeka poveo u 24. minuti, preciznim prizemnim udarcem Bulata, a to je vodstvo čuvao do 75. minute, kada je Matković zaobišao istrčalog Zagorca i poslao loptu u mrežu.

Na ulasku u sudačku nadoknadu, međutim, Dinamov džoker s klupe Vidović, koji je ušao sredinom nastavka, pogađa za pobjedu Modrih - prvu nakon dva uzastopna remija. Dinamo tako ima četiri boda i utakmicu manje od drugoplasirane Rijeke, a Osijek ostaje bod iza Gorice.

Još vijesti s oznakama: Rijeka, Dinamo, Osijek, Varaždin