:Rudeš
28.04.2024. 17:00
:Osijek
28.04.2024. 19:30

Derbi na Opus Areni ponudio je po jedan pogodak na svakoj strani, Osijek i Hajduk odigrali su neriješeno, a niti u 21. kolu SuperSport HNL-a nogometaši Rudeša nisu uspjeli doći do bodova - bolji je bio Slaven Belupo.

03.02.2024. 20:00

Slaven Belupo - Rudeš 4:0 (1:0)

Koprivnički je prvoligaš proslavio drugu uzastopnu pobjedu u 2024. godini, nakon visokih 4:0 protiv Rudeša. Veselje domaćina najavio je Lepinjica svojim prvijencem za Slaven Belupo u 39. minuti, na lijepu povratnu loptu Štefulja.

U drugom poluvremenu dva je pogotka postigao Štrkalj, uključujući efektan udarac izvan kaznenog prostora, a konačni je rezultat glavom postavio efikasni Mioč.

Tom je pobjedom Slaven Belupo stigao na bod iza šestoplasirane Gorice, uz utakmicu više.

Osijek - Hajduk 1:1 (0:0)

Nakon domaćeg poraza u Jadranskom derbiju od Rijeke, Hajduk je novi derbi igrao u gostima kod Osijeka, a za vodeći se pogodak u 57. minuti nakon gužve u osječkom kaznenom prostoru pobrinuo Uremović, kojemu je to bio prvijenac u dresu splitskog kluba.

Igrala se 72. minuta kada je Lovrić uputio udarac, Lučić obranio, a odbijenu je loptu dočekao Mierez i pospremio je u mrežu za konačnih 1:1.

Hajduk tako na vrhu poretka ima bod više i utakmicu više od Rijeke, koja u nedjelju dočekuje Istru 1961, a četvrtoplasirani Osijek ima tri boda više od Lokomotive.

Još vijesti s oznakama: Hajduk, Osijek, Slaven Belupo, Rudeš