5 : 1Rudeš
28.04.2024. 17:00
:Osijek
28.04.2024. 19:30

U prvoj utakmici subotnjeg programa SuperSport HNL-a Istra 1961 nadjačala je momčad Osijeka rezultatom 1:0, a potom su Lokomotiva i Dinamo odigrali neriješenih 2:2.

10.02.2024. 19:30

Istra 1961 - Osijek 1:0 (1:0)

Nakon smjene trenera u Puli - Davida Catalu zamijenio je Paolo Tramezzani - Istra 1961 zaustavila je niz bez pobjede, na koju je čekala još od prvog dana prosinca. Na Aldo Drosini svladala je goste iz Osijeka 1:0.

Trenutak odluke dogodio se u 43. minuti, kada su na dugačku loptu Vuka krenuli i Malenica i Ekong, pri čemu je osječki vratar propustio izbaciti loptu te ju je domaći nogometaš glavom proslijedio u mrežu.

Puljani su tako prednost ispred Rudeša povećali na 18 bodova, a Varaždinci im bježe četiri boda, uz utakmicu manje.

Lokomotiva - Dinamo 2:2 (2:2)

Lokomotiva je po treći put ove sezone povela protiv Dinama, zahvaljujući preciznosti Krivaka iz 17. minute, a na 1:1 poravnao je Petković u 40. minuti dvoboja. U sudačkoj nadoknadi prvog poluvremena pala su još dva pogotka: Čop je na drugoj vratnici dočekao loptu za 2:1, a potom je Petković sjajnim pogotkom glavom ispisao 2:2 na semaforu.

U drugom poluvremenu novih pogodaka nije bilo, te je Dinamo stigao na bod iza drugoplasiranog Hajduka, uz jednaki broj utakmica, a Splićani u nedjelju dočekuju Slaven Belupo. Petoplasirana Lokomotiva primaknula se Osijeku na dva pogotka zaostatka.

Još vijesti s oznakama: Dinamo, Osijek, Lokomotiva, Istra 1961