:Rudeš
28.04.2024. 17:00
:Osijek
28.04.2024. 19:30

U prvoj subotnjoj utakmici 26. kola SuperSport HNL-a Lokomotiva je pogocima u nastavku susreta slomila otpor Rudeša, a potom je Hajduk sve dileme protiv Gorice otklonio u prvih 45 minuta.

09.03.2024. 19:30

Lokomotiva - Rudeš 3:0 (0:0)

U prvom poluvremenu na Kranjčevićevoj posljednjeplasirana je momčad hrvatskog prvenstva imala dvije dobre prigode za pogodak, no u drugom poluvremenu Lokomotiva je riješila utakmicu u svoju korist.

Mrežu Rudeša načeo je Marić glavom u 57. minuti, nakon što je iz kuta ubacio Mudražija, da bi u 71. minuti Mudražija uposlio i Šotičeka za 2:0. "Točku na i" stavio je Šotiček svojim drugim pogotkom, iz protunapada u 79. minuti, na asistenciju Goričana.

Lokomotiva se tako uz utakmicu više poravnala s četvrtoplasiranim Osijekom, a Rudeš je ostao na 19 bodova iza Istre 1961.

Gorica - Hajduk 0:3 (0:3)

Hajduk je također slavio rezultatom 3:0, ali sva je tri pogotka postigao prije odlaska na odmor. Livaja je glavom pogodio za vodstvo u 22. minuti, nastavio je Benrahou u 31. minuti nakon odbijene lopte, a posao je dovršio Pukštas nadvisivši Banića deset minuta poslije.

U nastavku su Splićani rutinski sačuvali pobjedu, koja je mogla biti i izraženija, no u završnici više nije bilo njihove preciznosti. Tom je pobjedom momčad Mislava Karoglana ponovno zauzela vrh poretka s dva boda više od Rijeke, koja u nedjelju u derbiju dočekuje Osijek. Gorica je ostala na šest bodova zaostatka za Osijekom i Lokomotivom.

Još vijesti s oznakama: Hajduk, Lokomotiva, Rudeš, Gorica