28.04.2024. 17:00
0 : 3Osijek
28.04.2024. 19:30
3 : 1Rijeka

U prvoj utakmici bogatog subotnjeg programa SuperSport HNL-a Gorica je u Varaždinu pobijedila 4:2, a Rijeka je potom suvereno odradila gostovanje kod Rudeša (3:0). Naposljetku, Hajduk i Dinamo odigrali su vječni derbi, uz izrazito vrijednu pobjedu Zagrepčana (1:0).

30.03.2024. 21:30

Varaždin - Gorica 2:4 (1:2)

Nakon serije loših rezultata u 2024. godini, uz izuzetak pobjede protiv Slaven Belupa, Dinka Jeličića na klupi Gorice zamijenio je Rajko Vidović, koji je već u debiju upisao vrlo vrijednu pobjedu, kojom je Gorica na šestom mjestu odmaknula Varaždinu na četiri boda, uz utakmicu više.

Prvi blitzkrieg gostiju dogodio se u 25. i 27. minuti, kada su za 2:0 poentirali Rukavina i Mitrović, da bi krajem prvog dijela smanjio Belcar. Međutim u 78. i 80. minuti ponovno se raduje Gorica, a strijelci su za 4:1 bili Pršir i Jurić, koji su si u tim situacijama međusobno i asistirali. Na konačnih 4:2 smanjio je Drožđek u prvoj minuti sudačke nadoknade.

Rudeš - Rijeka 0:3 (0:1)

Vodeća momčad prvenstva načela je mrežu fenjeraša već u devetoj minuti, kada je s ruba kaznenog prostora pogodio Pašalić, a susret se prelomio u 53. i 56. minuti. Prvo je Marić loptu odbijenu od vratnice pretvorio u 2:0, a potom je Selahi silovito ispisao na semaforu konačnih 3:0.

U sljedećem će kolu Rijeka na svom terenu dočekati Hajduk, dok će Rudeš biti domaćin Osijeku.

Hajduk - Dinamo 0:1 (0:1)

Veliki derbi za Poljudu, s vrlo visokim ulozima, pripao je Dinamu, a odlučujući se trenutak zbio u 38. minuti, kada je Petković prizemno pogodio s ruba kaznenog prostora.

Nedugo potom Baturina je naciljao okvir vrata, a u nastavku se s dvije izvrsne obrane istaknuo i Dinamov vratar Nevistić. Momčad Sergeja Jakirovića tako je preskočila Hajduk na tablici te u posljednjih osam kola ulazi s dva boda više i utakmicom manje od Splićana, te pet bodova manje i utakmicom manje od vodeće Rijeke.

Još vijesti s oznakama: Rijeka, Dinamo, Hajduk, Rudeš, Gorica, Varaždin