04.08.2024. 21:00
:Slaven Belupo
:Šibenik
Šibenik

Nogometaši Lokomotive nastavili su lov na četvrto mjesto SuperSport HNL-a gostovanjem kod Rudeša, gdje su vodili 3:0, a naposljetku ostali bez pobjede, da bi Dinamo zatim u sadržajnom okršaju u Koprivnici pobijedio domaći Slaven 3:2.

18.05.2024. 21:00

Rudeš - Lokomotiva 3:3 (0:3)

Na prvi se pogodak u Rudešu čekalo samo tri minute, a lijepu akciju Lokomotive za vodstvo okončao je Čop. Igrala se 24. minuta kada su gostujući igrači još jednom lijepo kombinirali, a naposljetku je Čop asistirao Mariću za 2:0. U sudačkoj nadoknadi prvog dijela Čop je ponovno strijelac, iz blizine na dodavanje Vranjkovića.

U nastavku je Rudeš smanjio zaostatak preko Koraća u 50. minuti, da bi Čop u 82. minuti propustio upisati hat-trick: vratar Marković obranio mu je kazneni udarac. Potom je uslijedio potpuni povratak domaćina - u 87. minuti Mrčela glavom pogađa za 3:2, a Šare u sudačkoj nadoknadi vrlo dobrim udarcem s ruba kaznenog prostora za konačnih 3:3. Lokomotiva se tako s utakmicom više bodovno poravnala s Osijekom, koji u nedjelju dočekuje Rijeku.

Slaven Belupo - Dinamo 2:3 (1:0)

Već u četvrtoj minuti dvoboja u Koprivnici domaćin je poveo nesvakidašnjim pogotkom Štefulja, a Dinamo je preokrenuo rezultat početkom nastavka. Brodić je iz gužve pogodio u 48. minuti, a četiri minute poslije asistirao je Kulenoviću za 2:1.

Jagušić je samo nekoliko minuta poslije svog ulaska u igru, u 62. minuti, izjednačio na 2:2, a konačna je odluka pala u trećoj minuti sudačke nadoknade - nakon što je Bulat iz slobodnog udarca pogodio okvir vrata, Vrbančić je pospremio loptu u mrežu.

Dinamo je tako nastavio nizati prvenstvene pobjede i nakon osvajanja naslova prvaka, dok će Slaven Belupo natjecanje završiti na pretposljednjem mjestu na tablici.

Još vijesti s oznakama: Dinamo, Lokomotiva, Slaven Belupo, Rudeš